Społeczna odpowiedzialność biznesu

Społeczna odpowiedzialność biznesu zawsze była dla Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona niezwykle ważną wartością. Firma od wielu lat jest aktywnym członkiem wielu organizacji charytatywnych i prospołecznych m.in. Lions Club International, BCC, PKPP Lewiatan. Jednostki te pozyskują fundusze na charytatywne cele: wspierają ubogich i bezdomnych, budują i wyposażają szpitale, wspomagają stypendiami uzdolnione dzieci i młodzież. Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona uczestniczy w wielu akcjach społecznych o zasięgu zarówno lokalnym jak i ogólnopolskim. Firma przez cały rok nie zapomina o potrzebujących, oferując pomoc zarówno finansową jak i rzeczową. Szczególnie bliskie filozofii firmy jest zdrowie i życie ludzkie oraz los najmłodszych.

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona od lat wspiera Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu im. prof. Zbigniewa Religii, przyczyniając się m.in. do budowy sztucznej komory serca dla dzieci. Niezmiernie cieszy nas współpraca z  Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie. Dochód z charytatywnego koncertu przeznaczony został na budowę sali hybrydowej, dzięki której możliwe będzie wykonywanie najbardziej skomplikowanych operacji. Równie bliski jest nam Szpital św. Barbary w Sosnowcu – dochód z przekazanych na aukcję kosmetyków wspomógł zakup sprzętu dla centrum urazowego. Byliśmy również partnerem Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” przy koncercie „Zaczarowanej piosenki im. Marka Grechuty”. Od lat wspieramy również inne fundacje: „Zdążyć z pomocą”, „Spełnione Marzenia”, „Bo warto”, „Stowarzyszenie Piękne Anioły”, „Człowiek dla człowieka”.

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona pamięta o potrzebujących współpracując m.in. z Fundacją Ośrodka Transplantacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Stowarzyszeniem Monar, Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków oraz hospicjami i domami opieki społecznej. Uczestniczy w projekcie „Podaruj sobie zdrowe życie”, którego głównym celem jest profilaktyka raka szyjki macicy.

Bardzo chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy związane ze sportem i promocją zdrowego trybu życia. Sponsorujemy takie wydarzenia jak Cracovia Maraton, Bieg 3 Kopców, mecze drużyny koszykarek i siatkarek Wisły Kraków.

Firma uczestniczy również w wydarzeniach kulturalnych, wspierając rozwój sztuki i kultury. Regularnie współpracujemy z Muzeum Narodowym (m.in. przy otwarciu Galerii Sztuki Polskiej w Sukiennicach), Muzeum Historycznym w Krakowie, Filharmonią Krakowską, Operą Krakowską, Teatrem Groteska, Teatrem Bagatela, Teatrem Łaźnia Nowa. We wnętrzach i parku Farmona Hotel Business & SPA odbywają się wernisaże, wystawy, wieczory z winem, muzyczne czwartki przy akompaniamencie skrzypie i wiolonczeli oraz koncerty.