Pielęgnacja twarzy

Sucha skóra będzie mieć zupełnie inne potrzeby, niż skóra mieszana czy tłusta. Dlatego pielęgnacja twarzy powinna się rozpocząć od rozpoznania rodzaju swojej cery oraz prawidłowej oceny jej kondycji.

Pielęgnacja twarzy opiera się głównie na oczyszczaniu. Pamiętajmy, aby zadbać o dokładny demakijaż, który usunie ze skóry makijaż i nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia. Bardzo ważne jest również regularne złuszczanie martwego naskórka za pomocą peelingów. Ponieważ nasza skóra w 70% składa się z wody, nawilżenia będzie wymagać każdy typ cery. Jeżeli nie będziemy chronić jej przed utratą wilgoci może dojść do zachwiania równowagi wodno-lipidowej. To z kolei spowoduje, że skóra stanie się mało elastyczna oraz pozbawiona blasku. Aby temu zapobiec, warto sięgać po kosmetyki nawilżające. Polecamy krem intensywnie nawilżający z linii Nasycone Pragnienie, który wygładza zmarszczki, długotrwale nawilża oraz zabezpiecza skórę przed utratą elastyczności.

Pielęgnacja twarzy z produktami Farmona Professional

Szczególnej uwagi wymaga delikatna,  podatna na podrażnienia skóra wokół oczu. Ze względu na to, że jest to miejsce, gdzie najszybciej pojawiają się zmarszczki, w pielęgnacji twarzy nie może zabraknąć intensywnie nawilżającego kremu pod oczy, który skutecznie rozjaśni i wygładzi skórę. Oprócz zabiegów podstawowych, jakim są oczyszczanie i nawilżanie skóry warto sięgać również po kosmetyki do zadań specjalnych z dużą zawartością składników aktywnych, które skutecznie regenerują skórę, na przykład koncentrat liftingujący SMOCZA KREW & HPCSys, który ma działanie liftingujące, ujędrniające i spłycające zmarszczki.