Preparaty do masażu

Jednym z podstawowych zmysłów człowieka jest zmysł dotyku. W dzisiejszych czasach przy wszechobecnej i często wręcz agresywnej percepcji wzrokowej i słuchowej nie skupiamy na dotyku należnej mu uwagi i nie zdajemy sobie sprawy z jego ogromnego znaczenia. A przecież to on przynosi ulgę, gdy boli ciało, lub dusza. Dodaje sił, zwalcza strach, rozgrzewa, gdy jest zimno. Pozwala być blisko z drugim człowiekiem w świecie pełnym barier i praw tylko do swojej przestrzeni.

Masaż powstał, gdy poznano magiczną moc dotyku i nadano mu cel terapeutyczny. Połączony z bogactwem naturalnych składników aktywnych z preparatów przygotowanych do tego celu pobudza krążenie, uelastycznia zesztywniałe stawy, rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie, ujędrnia i odmładza skórę, oczyszcza z toksyn wpływając pozytywnie na dolegliwości układu trawiennego, czy moczowo-płciowego.

Osoby z chronicznymi dolegliwościami dzięki masażowi mogą pozbyć się bólu, a systematyczne zabiegi przyczyniają się często do całkowitego powrotu do zdrowia. Podczas masażu zostaje uwolniona nagromadzona w napięciu mięśniowym energia emocjonalna, dzięki czemu stabilizuje układ nerwowy, przywraca wewnętrzny spokój, optymizm, radość, chęć życia i energię do działania.