FACE ROLLER Zabieg mezoterapii mikroigłowej z użyciem aktywnego koncentratu anti-ageing

Zabiegi na twarz

Zabieg mezoterapii mikroigłowej przeznaczony dla skóry dojrzałej, z widocznymi objawami starzenia, z widocznymi zmarszczkami, stosowany w celu stymulowania mikrokrążenia i zwiększenia elastyczności skóry, poprawy jej nawilżenia i kolorytu.

Zalecana liczba zabiegów: 3- 5 zabiegów w serii, wykonywanych raz na dwa tygodniu lub raz na miesiąc w zależności od indywidualnej reakcji skóry. W przypadku intensywnej kuracji zalecane jest wykonywanie zabiegu raz w tygodniu.

Czas trwania zabiegu: ok 60 minut.

 • Opis zabiegu
 • Przebieg zabiegu

Przeznaczenie: skóra dojrzała, z widocznymi objawami starzenia, utrata jędrności i elastyczności skóry, spadek gęstości skóry, zmarszczki płytkie i głębokie, skóra sucha.

 

Przeciwwskazania:

 • podrażnienia i stany zapalne skóry, stany alergiczne, alergia na składniki zawarte w preparacie,
 • w przypadku zabiegu mezoterapii mikroigłowej (derma roller, dermapen) – stosować się do przeciwwskazań przy mikronakłuwaniu skóry: podrażnienia i stany zapalne skóry, stany alergiczne, przerwanie ciągłości skóry, otwarte rany, zakażenia skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), autoimmunologiczne choroby skóry, poparzenia, znamiona, skłonność do bliznowców, ciąża, okres laktacji, cukrzyca, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, terapia retinoidami (w ciągu ostatnich 6 miesięcy).

 

Efekty*:

 • stymulowanie mikrokrążenia,
 • zwiększenie elastyczności, jędrności i gęstości skóry,
 • spłycenie zmarszczek i bruzd, remodeling twarzy,
 • zregenerowanie, odmłodzenie, dotlenienie, poprawienie nawilżenia, kolorytu i kondycji skóry.

*efekty potwierdzone po stosowaniu koncentratu z użyciem derma rollera (po serii 5 zabiegów)

 

Składniki aktywne:

NEUROPEPTIDE – neuroaktywny peptyd nowej generacji, skutecznie spowalnia proces powstawania i pogłębiania się zmarszczek. Posiada właściwości dermoodprężające – działa na poziomie synaps nerwowo – mięśniowych rozluźniając napięcie mięśni mimicznych. Pobudza także skórę do produkcji kolagenu, widocznie ją wygładzając.

COLLAGEN BOOSTER – innowacyjny peptyd mający zdolność inicjowania nieaktywnych form TGF-β będących kluczowym czynnikiem stymulującym produkcję kolagenu. Jednocześnie chroni go przed degradacją poprzez hamowanie białek MMP mających udział w starzeniu się skóry.  Wzmacnia struktury podporowe skóry, aktywuje produkcję kolagenu i elastyny, wygładza, poprawia jędrność i elastyczność skóry, modeluje owal twarzy.

HYALURON INTENSE SYSTEM – wyselekcjonowana mieszanina kwasu hialuronowego o różnej wielkości cząsteczek, zapewniająca długotrwałe, wielopoziomowe nawilżenie skóry. Dodatkowo wygładza, poprawia jędrność i elastyczność skóry, a dzięki zwiększeniu nawodnienia warstwy rogowej naskórka sprawia, że staje się on bardziej przepuszczalny dla substancji czynnych.

Preparaty do zabiegu:

- PURE ICON Woda micelarna do demakijażu twarzy i oczu

- PURE ICON Peeling enzymatyczny

- PURE ICON Tonik łagodzący

- FACE ROLLER Aktywny koncentrat ANTI-AGEING do zabiegów mezoterapii mikroigłowej

- DERMACOS Maska łagodząco – wzmacniająca / ALGAE MASK Kojąca maska algowa

- Krem na zakończenie zabiegu – odpowiednio dobrany do potrzeb skóry (NEUROLIFT – skóra dojrzała, HYDRA QUEST – skóra sucha, DERMACOS – skóra wrażliwa, w przypadku silnego zaczerwienienia).

Zalecenia przed zabiegiem:

- przed użyciem derma rollera zaleca się odbycie szkolenia z technik wykonywania mikronakłuwania skóry

- rekomendowana długość igieł rollera: 0,5 lub 0,75mm.

 

Przebieg zabiegu:

 1. Wodą micelarną zmyć dokładnie twarz, szyję i dekolt. Stonizować i osuszyć skórę.
 2. Nałożyć na skórę cienką warstwę Peelingu enzymatycznego, pozostawić na 10-15 minut, a następnie dokładnie zmyć za pomocą wilgotnych kompresów. Stonizować i osuszyć skórę.
 3. Przed rozpoczęciem zabiegu zabezpieczyć dłonie rękawiczkami ochronnymi.
 4. Powierzchnię skóry objętą zabiegiem zdezynfekować preparatem do dezynfekcji skóry, błon śluzowych i ran.
 5. Zaaplikować na skórę równomierną warstwę Aktywnego koncentratu anti –ageing. Na jeden zabieg polecane jest użycie jednej ampułki (5ml).
 6. Przejść do zabiegu mikronakłuwania zaczynając od czoła, następnie rolować policzki, nos, brodę, szyję i dekolt. Zwrócić szczególną uwagę na zmarszczki – między brwiami, na czole, wokół oczu, ust, bruzdę nosowo – wargową, poziome zmarszczki na szyi. Stosować się do zasad pracy z derma rollerem – jedną ręką napiąć skórę i rolować ją w czterech kierunkach – pionowo, poziomo, ukośnie w prawo i lewo, dostosowując siłę nacisku do indywidualnych odczuć Klienta. Każdy ruch powtórzyć 4 razy. Cały czas obserwować reakcję skóry. Podczas zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, które może utrzymywać się do kilku godzin, w zależności od indywidualnej wrażliwości i rodzaju skóry.
 7. Po zakończeniu rolowania, wmasować pozostałą część koncentratu, pozostawić do wchłonięcia.
 8. Zaaplikować na skórę Maskę łagodząco – wzmacniającą z linii DERMACOS lub Kojącą maskę algową z linii ALGAE MASK (przygotowaną zgodnie z instrukcją na opakowaniu). Pozostawić na 15 – 20 minut. Zmyć, stonizować i osuszyć skórę.
 9. Na zakończenie zabiegu nałożyć krem odpowiednio dobrany do potrzeb skóry.

 

Zalecenia po zabiegu: do 12 godzin po zabiegu z użyciem derma rollera unikać alkoholu, kawy, pikantnych przypraw, nie nakładać makijażu. Do 24 godzin po zabiegu nie korzystać z sauny i basenu. Chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Do 30 dni po zabiegu unikać opalania.

Nie czekaj skontaktuj się z opiekunem regionu Kliknij aby znaleźć dystrybutora >

Preparaty stosowane przy zabiegu