PODOLOGIC ACID zabieg złuszczający na stopy

Zabiegi na stopy

Specjalistyczny zabieg podologiczny, którego aktywne działanie zostało oparte na kwasach owocowych. Zapewnia wykonanie profesjonalnego pedicure i otrzymanie doskonałych rezultatów w bardzo krótkim czasie.

  • Opis zabiegu
  • Przebieg zabiegu

PRZEZNACZENIE: silnie zrogowaciała, sucha, szorstka, zniszczona skóra stóp, ze skłonnością do powstawania modzeli i odcisków.

 

PRZECIWWSKAZANIA: stosowany w trakcie zabiegu PODOLOGIC ACID Żel złuszczający do stóp zawiera kwas salicylowy - nie stosować na podrażnioną i uszkodzoną skórę, u dzieci, kobiet w ciąży, osób z niedokrwistością, zespołem Rey’a, uczulonych na salicylany, chorych na cukrzycę, grzybicę, egzemę.

 

SKŁADNIKI AKTYWNE:

PEDI – PRO ACIDS COMPLEX – kompleks kwasów owocowych – glikolowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy, salicylowy . Dokładnie rozluźnia połączenia między korneocytami, jednocześnie regulując proces nadmiernego złuszczania i przesuszenia skóry. Skutecznie zmiękcza nadmiernie zrogowacenia, umożliwia szybkie i łatwe usuwanie zgrubiałej i szorstkiej skóry.

EFEKTY WIDOCZNE PO ZABIEGU: silne zmiękczenie, złuszczenie zrogowaciałego naskórka, stymulowanie odnowy i regeneracji skóry, intensywne wygładzenie, regulowanie nadmiernego rogowacenia i zmniejszenie skłonności do pękania naskórka.

 

PREPARATY DO ZABIEGU:

- PODOLOGIC ACID Silnie zmiękczająca sól do kąpieli stóp z kwasami AHA i BHA

- PODOLOGIC ACID Żel złuszczający do stóp

- PODOLOGIC ACID  Zmiękczający krem – maska do stóp z kwasami AHA i BHA

 

PRZEBIEG ZABIEGU:

  1. Przygotować kąpiel do stóp z użyciem PODOLOGIC ACID Silnie zmiękczającej soli do kąpieli stóp z kwasami AHA i BHA.
  2. Osuszyć skórę. Zabezpieczyć dłonie rękawiczkami. Kryjącą warstwę Żelu złuszczającego nanieść na całą powierzchnię podeszwy stóp lub punktowo w miejsca silnego zrogowacenia.
  3. Zawinąć stopy w folię i pozostawić na 5 – 10 minut w zależności od kondycji skóry. Czas aplikacji powinien być uzależniony od grubości zrogowaciałego naskórka.
  4. Zdjąć folię i dokładnie usunąć pozostałość Żelu za pomocą wilgotnego, ciepłego kompresu.
  5. Zetrzeć zgrubiałą skórę tarką do stóp lub frezarką usuwając jej nadmiar.
  6. Umyć dokładnie stopy.
  7. Na zakończenie zabiegu pedicure wmasować w stopy PODOLOGIC ACID Zmiękczający krem – maska do stóp z kwasami AHA i BHA. W przypadku bardzo suche, zrogowaciałej i grubej skóry stóp, nałożyć grubszą warstwę kremo – maski, pozostawić na około 5 minut, a następnie nadmiar wmasować w skórę.
Nie czekaj skontaktuj się z opiekunem regionu Kliknij aby znaleźć dystrybutora >

Preparaty stosowane przy zabiegu